Navigace
Obsah
Veřejné připomínkování návrhu III. Plánu rozvoje rodinné politiky ve městě Příboře na období 2021 – 2023
Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb a souvisejících aktivit města Příbora a obcí Kateřinice a Skotnice na rok 2021 - 2023
Dotazník plánování rozvoje sociálních služeb a prorodinných aktivit v Příboře
Mít handicap neznamená být izolovaný
Slezská diakonie patří mezi nejvýznamnější poskytovatele sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Je nestátní neziskovou organizací a pro představu - jen na Novojičínsku poskytuje 7 sociálních služeb pro lidi se zdravotním postižením.
Díky finanční podpoře Města Příbor mohou tyto služby aktivně využívat i jednotlivci a rodiny z Města Příbor.
Těmi, komu naše služby pomáhají, jsou na příklad rodiny, kterým se narodí miminko s handicapem a potřebují provázet prvními roky života dítěte, hledají cesty k jeho rozvoji a začlenění se do běžného života.
Podporováni jsou také dospělí lidé s handicapem, ať mentálním či duševním onemocněním, aby důstojně žili, aktivně trávili svůj čas, udržovali své schopnosti a dovednosti, dokázali komunikovat s ostatními, získali či si udrželi soběstačnost a nezávislost na pomoci druhých lidí, pracovali.
Někdy se člověk s handicapem setkává s překážkami na cestě být „běžným občanem“, mohou to být předsudky či negativní emoce. Je však nutné si uvědomit, že lidé s handicapem jsou součástí našich životů, jsou součástí naší společnosti, mají své cíle, naděje a sny, chtějí žít své vlastní životy. A tak jako ostatní i oni občas potřebují pomoci s věcmi, ve kterých si neví rady nebo se cítí sami a izolovaní.
Proto jsou tu naše služby.
Občané Města Příbor mají možnost přijít a využívat služby Slezské diakonie (www.slezskadiakonie.cz) jako je chráněné bydlení ARCHA Nový Jičín, Poradnu rané péče MATANA, EDEN Nový Jičín, denní stacionář, EFFATHA Nový Jičín a Kopřivnice, sociálně terapeutické dílny, RÚT Nový Jičín, sociální rehabilitaci i služby KARMEL Tichá.
Gabriela Lhotská, vedoucí střediska Slezská diakonie, Nový Jičín